פרסום חסויות בטלוויזיה

פרסום חסויות בטלוויזיה בעידן הנוכחי כובש את המקום הראשון באפקטיביות ובעלות תועלת למפרסם הבינוני והקטן. הפרסום בטלוויזיה באופן כללי שמור למפרסמים בעלי יכולת ודורשת מיומנות והבנה ברכישת המדיה כדי ליצור את האפקט הנדרש. לרוב הפרסום בטלוויזיה הוא תומך משמעותי במיתוג והעלאת מודעות ופחות מדיה המסוגלת לייצר לידים בלייב (כמו למשל רדיו ואינטרנט). אז אם כבר עושים פרסום בשביל להעלות מודעות – למה לא לפרסם חסויות?

אז מה זה בעצם חסות פרסום בטלוויזיה?

קבלו כמה יתרונות מרכזיים ייחודיים:

  1. הפרסומת הכי קרובה לתוכן – פרסום החסויות משודר מייד ביציאה למקבץ הפרסומות ובחזרה ממנו, כך שגם אם הצופה הולך לשירותים או לאכול משהו הוא עדיין יצפה בחסות שלנו 
  2. מעמד מפרסמים זהה – לא משנה מי אתה וכמה תשלם הפרסום בחסויות הוא לעולם 6 שניות עם הגבלות ברורות התקפות למפרסמים וגדולים כאחד. כך יוצא שהחסויות כולן נראות פחות או יותר זהות והמפרסם הקטן יכול ליישר קו מול הגדולים ביותר בקלות. 
  3. מיקוד בקלי קלות – ניתן לפרסם חסויות בתוכנית ספציפית ולא ברצועת שידור כללית כך יודעים בסבירות גבוהה יותר לטרגט רק את הצופים הרצויים ולא מי שצופה בטלוויזיה בשעה מסויימת.
  4. תקציב נמוך ונוכחות גדולה – בשונה מפרסומות רגילות בהן המפרסם נדרש לצאת מגדרו בהפקה יקרה מושקעת ומשעשעת, בתשדיר ארוך וכמובן בכמות גבוהה של משדרים כאן אפשר לקחת חסות על תוכנית אחת לזמן ארוך או בינוני ולהשיג אפקטיביות רבה בקהל הצופים הרלוונטים

בקיצור אם מסכמים את החסויות בשורה אחת אפשר לומר שזה מוצר פרסומי שמצליח לייצר אפקט תדמיתי גדול מאד.

עלות מול תועלת

ביחס לעלותו ובפועל מהווה אלטרנטיבה מעולה ביחס עלות מול תועלת. כמובן שבצד החסרונות ניתן למנות את העובדה שאי אפשר לעשות תשדיר פרסומת ארוך וחלק גדול ממסרים המניעים לפעולה גם הם אסורים לפרסום אבל עדיין המוצר מציע אלטרנטיבה סופר מוצלחת.

ניצול נכון של הפרסום הזה מגיע בעיקר כאשר לוקחים את החסויות בתוכניות שיש להם קורלציה נכונה לקהל היעד למשל בתוכנית אוכל לפרסם מוצרים הקשורים לבישול ואפיה או לחילופין כאשר לוקחים חסויות על משחק כדורגל ניתן להגיע לקהל גברי מובהק וגם ללא קמפיין גדול ורחב מאד התוצאות תהיינה נקודתיות ואפקטיביות.

מחירי פרסום

בשונה מתמחור הפרסומות הרגילות בהן יש מחיר לנקודה (אחוז צופים בפועל) בחסויות המחירים קבועים וידועים מראש ואינן תלויות בכמות הצופים בפועל. התמחור דומה יותר לאמצעי המדיה המסורתיים יותר שבהם שלט מקבל מחיר לפי ההיגיון של הזכיין/כוחות שוק וכך גם מודעת עיתון וכדו', בשונה מאמצעי מדיה אלה כאן ניתן תמיד לבצע השוואה בין המחיר התיאורטי של תשדיר והמחיר המבוקש על חסות. למשל אם המחיר לפרסום חסות ברצועת הבוקר מתומחר ב-600 ש' (מחיר לדוגמא) והתשדיר עולה 300 ש' ניתן להבין שהפרסום באמצעות תשדיר פרסומת רגיל נכון יותר מאשר לפרסם חסות. נכון תמיד לעשות השוואת מחירים בין פריסת חסויות לפריסת תשדירים ולהבין את המשתנים וההפרש במחיר ולהחליט האם הוא מוצדק או לא.

למרות האמור לעיל לרוב גם כאשר על הנייר מחיר הפרסום באמצעות חסויות ייצא יקר יותר מאשר פרסום בתשדירים כאשר הפער נמוך מ-20% אנחנו עדיין ממליצים לפרסם באמצעות חסויות ולא בתשדירים כאשר מדובר בתקציב כללי נמוך. הזירה של מקבצי הפרסומות שמורה לרוב לשחקני העל של המשק ואם מציגים פרסומת שרוצים שתעמוד לידם ותשאיר חותם צריכים להשקיע לא מעט. קרא עוד על כמה עולה פרסום בטלוויזיה.

איפה לפרסם?

פרסום חסויות בטלוויזיה אפשרי בכל הערוצים המוכרים: כאן 11, קשת 12, רשת 13, ערוץ 9, ערוץ 20, ערוץ 24, ערוצי הספורט, ערוץ הלא (לדוברי ערבית). בכולם ניתן למקד את הפעילות הפרסומית באופן מדויק לתוכנית מסויימת ובכך להגיע למיתוג ממוקד. כלל ידוע שכל הפרסומאים שוכחים אותו הוא שבעל העסק תמיד מכיר את הלקוחות שלו טוב מכל יועץ אחר. כדאי שתנסו בעצמכם לחשוב על פרופיל הלקוח שלכם, כלומר מהם המאפיינים של 80 אחוז מהלקוחות שלכם, מהיכן בארץ, גילאים, תחביבים וכדו' ותוכלו לבנות פריסה מדויקת וטובה בלי הרבה מאד תוספות של בולשיט מסביב. חברת מטבחים שרוצה לעשות פרסום לא צריכה לפרסם חסויות ללא הרף בתוכניות פריים טיים ולהגיע לקהל מבוגר, ילדים וכדו' אלא ראוי היה שתיקח תוכניות בישול ואפיה ותתמקד בהם שם לטווח ארוך יותר, ברור לכולנו כי גם אם חברת המטבחים תשדר מיליון תשדירים לא תצליח להגדיל את היקף השוק בתקופת הקמפיין באופן המצדיק את ההשקעה העצומה, אבל ברור שאנחנו סומכים על הזיכרון של הלקוח לכשירצה מטבח בטוח יזכור את המותג הזה… ספרו את זה לפוליטיקאים שלחם חוקם הוא הזיכרון הקצר של האזרחים – הרי הם הלקוחות שלכם.

מניסיון של שנים רבות בעולם הפרסום אנו דוגלים בשיטת הפשטות. אנו חשופים ועובדים עם כל הכלים המתקדמים לניתוח המדיה וקהלי היעד, סקרים, שיטות פרסום וכל מה שרק יש ואפשרי כדי להשוואת ובסוף התוצאה מאד פשוטה אם לקוח מגיע עם תקציב קטן לטלוויזיה מוטב שיתמקד בתוכניות שקהל היעד שלו נוכח בהם באופן קבוע ויהיה אך ורק בהם ולפרק זמן ארוך וקבוע.

מרגישים שאתם זקוקים לייעוץ נוסף?

נשמח לתת לכם אותו בטלפון: 072-2555444 או בוואטאפ.